Yaşam Tarzı

Sevgiliye Hediye Nasıl Alınır?

Sevgiliye Hediye Nasil Alinir

Çok bilinmeyenli bir denklemle karşınızdayız. Sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek, ona kendini önemli hissettirmek için en pratik yollardan biridir ona hediye almak. Bu konuda herkes hem fikir olsa da, hediye seçme aşamasına gelindiği zaman türlü tereddütler, kararsızlıklar ,“beğenir mi acaba?” gibi türlü sorularla karşılaşılması da oldukça normaldir. Kimi zaman sevdiğiniz kişiyi şımartmak kimi zaman ise sadece içinizden geldiği için başvurduğunuz bu yöntemi zorlaştıran sayısız faktör vardır.

İşte bu sebeple; işinizi kolaylaştırmak ve alternatiflerinizi daraltmak adına sizlere bu yazımızı hazırladık. Doğum günleri, yıl dönümleri, yıl başları, hatta ay dönümleri.. Artık hediye seçmeniz eskisinden kolay olacak.

O zaman başlayalım.

İlk olarak;

Sevgiliye Hediye Nasıl Seçilir?

 • Son ana kadar beklemeyin;

En sık yapılan hatalardan biri de hediye almak için son ana kadar beklemektir.

Eğer içinizden bir anda hediye almak gelmediyse ya da aklınızda bile yokken bir şey beğenip almayacaksanız son zamana kadar beklemek işinizi zorlaştıracaktır.

Hediye almanız gereken zamanlar zaten bellidir; eğer bu planınızı bir an önce devreye alırsanız hem alternatifleri değerlendirebilirsiniz;

Hem de online alışveriş yapabilmek için zaman kazanmış olursunuz.

Eğer sevgilinizi gerçekten mutlu etmek istiyorsanız bu süreç içerisinde planlı hareket edebilirsiniz.

Son ana kadar beklemek zamanınızı azaltacağı için özensiz tercihler yapmanıza sebep olabilir.

 • Sevgilinizin beğenilerini göz önünde bulundurun.

Bu aşama karar verme sürecinizi şekillendirecektir.

Aklınıza bir fikir gelirse hemen not edin; bazı zamanlarda gerçekten doğru fikri bulsanız bile onu unutmanız mümkündür.

Not alarak aklınızdaki hediyeyi unutma ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sevgiliniz neleri sever, ilişkiniz için önemli olan bir obje var mı, sevgiliniz ne zaman mutlu olur? gibi sorunların yanıtlarını bulmaya çalışın.

Bu soruların yanıtlarını bulmak için sevgilinizi gerçekten tanımanız gerekiyor; bunu unutmayın.

Özellikle uzun süreli beraberlikleri olan kişiler için bu soruları cevaplamak kolay olabilir.

Ancak ortada yeni başlayan bir aşk varsa, bu cevapları bulmak zorlaşabilir.

Aşkınızın yeni başlamış olması sevgilinize hediye alamayacağınız anlamına gelmez.

Maalesef bu zorluktan kaçabilmeniz için meşru bir sebep sunamayız.

Onu henüz yeterince tanımıyorsanız başka kişilerden  yardım alabilirsiniz.

 • Sevgilinizin arkadaşlarından fikir alabilirsiniz.

Eğer sevgilinizi mutlu etmek için bir fikriniz yoksa, onu sizden daha iyi tanıdığını düşündüğünüz kişilere danışabilirsiniz.

Sevgilinizin almak istediği ancak satın almak için vakit bulamadığı, sahip olursa sevineceği ancak almaya gerek duymadığı bir şeyler varsa; bu konuda arkadaşları size yardımcı olacaktır.

Onlara güvenin ve elbette biraz yaratıcılığınızı kullanın.

Sevgilinizi şaşırtmak ve ona verdiğiniz değeri göstermek düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir.

Yaratıcılık demişken, sevgilinize hediye alırken dikkatli olmanız gereken en önemli noktayı sizlerle paylaşacağız.

 • Klişelerden kaçarak uzaklaşın.

Çiçekler, çikolatalar, hediye kartları hatta parfümler, kazaklar; aslında en çok tercih edilen hediyeler arasında yer alır.

Kabul edin, bunların hepsi klişedir.

Sevgiliniz bu hediyelere sevinebilir, ancak sizi hatırlatmaları için biraz sıradan olurlar.

Eğer ince düşünen biriyse kendisi; ona yeterince özen göstermediğinizi ve kolaya kaçtığınızı da düşünebilir.

Özellikle bayanlar söz konusuysa; bu hediyeleri sevseler dahi bu mutlulukları uzun sürmeyecektir.

 • Sosyal medya hesaplarını kurcalayın.

Artık hediye seçerken çok büyük bir yardımcınız var; evet sosyal medyadan bahsediyoruz.

Sosyal medyanın hayatlarımızın bir parçası haline gelmesiyle bu platformlarda beğenilerimiz, sevdiklerimiz ya da sevmediklerimizle ilgili her geçen gün daha çok paylaşım yapar hale geldik.

Kim olduğumuza ve ilgi alanlarımıza dair en önemli ipuçlarını aslında bu mecralarda belli ediyoruz.

Sevgiliniz sosyal medya platformlarını kullanıyorsa; profiline farklı bir gözle bakmanızın tam zamanı!

Beğendiği resimler, kıyafetler, filmler, dinlediği müzik tarzı, takip ettiği kişiler ya da markalar, sanatçılar ya da ressamlar size mükemmel hediyeyi bulabilmeniz için çok önemli ipuçları verebilir.

 • Çaresiz değilsiniz, hediye önerilerini inceleyebilirsiniz.

Eğer tüm bu yöntemleri uygulamak istemiyorsanız, vaktiniz yoksa, yeterince yaratıcı değilseniz biraz kolaya kaçabilirsiniz; bu onu sevmediğiniz anlamına gelmez.

Online alışveriş sitelerindeki hediye kategorileri size yardımcı olabilir.

Özel günlere yönelik, sevgiliye alınabilecek hediye alternatiflerini inceleyebilir; onun en çok seveceğini düşündüğünüz hediye alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Sonuç olarak;

Elbette sadece sevgilinizi düşünüp ona hediye almanız bile yeterince önemli.

Ancak ayrıntılar da ona sevginizi göstermenizin en incelikli yolu.

Hediyenin pahalı olup olmamasının hiçbir önemi yok.

Konu, sizin sevgilinize verdiğiniz değeri en güzel şekilde yansıtabilmeniz.

Peki neye göre hediye almalısınız, bu konuda da size yardımcı olmaya çalışacağız.

Neye Göre Karar Verilir?

Sevgilinize hediye seçerken bir çok kritere göre hediye tercihinizi şekillendirebilirsiniz.

Ortak zevkleriniz ve ilişkinize özel anlamı olan bir hediye onu çok mutlu edebilir.

Ancak tek kriter bu da değildir.

Sevgilinizin mesleğine, burcuna, hobilerine göre hediye alabilirsiniz.

Tüm bunlar dışında sevgilinizin yaş aralığı da beğeneceği hediyeleri farklılaştıracaktır.

O zaman biraz ayrıntıya girelim.

Burçlara göre hediye seçimi;

Koç; Sevgiliniz koç burcuysa renkli, eğlenceli ve şaşırtıcı sürprizler onu mutlaka memnun edecektir. Ona hediye seçerken kişiliklerini de göz önünde bulundurmalısınız. 

 

Boğa; Sevgiliniz boğa burcuysa lüks hediyeler kadar ev yapımı hediyeler de kendisini mutlu edecektir. Boğalar kendilerini özel hissetmeyi çok sever ve ona değer verdiğinizi belli eden her türlü hediye karşısında mutlu olacaklardır.

 

İkizler; Sevgiliniz ikizler burcuysa onlara hediye seçmeniz oldukça kolaydır. Genellikle öğrenmeye ve yeniliklere çok açık olan bu kişiler teknolojik hediyelere hayır diyemezler. Ancak bütçeniz kısıtlıysa kitap alsanız dahi mutlu olabilirler.

Yengeç; Sevgiliniz yengeç burcuysa seçtiğiniz hediye kadar önemli olan bir şey varsa o da o hediyeyi kendisine nasıl sunduğunuzdur. Romantik hediyelere bayılırlar, bir de duygusal bir konuşma yaparsanız gönüllerini fethetmeniz işten bile değildir.

Aslan; Sevgiliniz aslan burcuysa işiniz zordur, baştan söyleyelim. Verdiğiniz hediyenin özel, kaliteli ve farklı olması kadar; hediye vereceğiniz ortamın kalabalık olması da onları mutlu edecektir!

Başak; Sevgiliniz başak burcuysa “işe yarar” hediyeler tercih etmeniz gerekir. Bu yüzden hediye almanız gereken zaman yaklaşınca sevgilinizin neye ihtiyacı olup olmadığına daha çok dikkat etmenizde fayda vardır. Kimi zaman ufacık bir hediye bile onu havalara uçurabilir.

Terazi; Sevgiliniz terazi burcuysa aldığınız hediyenin güzel paketlendiğine emin olun. Estetik zevkleri çok gelişmiş olan bu kişilere zarif hediyeler seçebilirsiniz. Dış görünüşlerine çok önem verdikleri için kişisel bakım ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

Akrep; Sevgiliniz akrep burcuysa seçeceğiniz hediyelerin gizemli ve anlamlı olduğundan emin olmalısınız. Sadece özel günlerde değil, beklenmedik zamanlarda bu hediyeleri verirseniz keyiflerine diyecek olmaz. Parlak ve janjanlı hediyeler uygun değildir, unutmayın.

Yay; Sevgiliniz yay burcuysa maceraya ve seyahate bayılıyor demektir. Kitaplar, uçak bileti, onların keşif duygularını harekete geçirecek romantik hediyeleri tercih etmeniz, onları mutlu etmeniz için yeterli olacaktır.

Oğlak; Sevgiliniz oğlak burcuysa pratik hediyeler tercih edebilirsiniz. Kaliteden ödün vermediğiniz takdirde günlük hayatlarında kullanabilecekleri kıyafetler, takılar onları mutlu etmeniz için yeterli olacaktır. Eğer onları şaşırtmak istiyorsanız romantik bir akşam yemeği hazırlayarak da amacınıza ulaşabilirsiniz.

Kova; Sevgiliniz kova burcu ise ilgisini çekecek, farklı ve yaratıcı hediyeler seçmeye özen göstermelisiniz. Yeniliklere düşkün olan bu burçtaki kişiler teknolojik ürünleri de çok severler; aklınızda bulunsun.

Balık; Sevgiliniz balık burcuysa duygusallıklarına hitap edebilir, hayal güçlerini canlandıracak yaratıcı hediyeler alabilirsiniz. Duygularına dokunacak herhangi bir hediye onları mutlu edebilir.

Hobilerine ve beğenilerine göre hediye alacaksanız;

 • Sevgiliniz modaya düşkün ise favori mağazasından şapka, takı, cüzdan, kıyafet vb. alabilirsiniz; seçim yapmanız çok kolaydır.
 • Sevgiliniz teknolojiye meraklıysa bütçenize göre aldığınız tüm hediyeler onu mutlu edecektir. Yeni çıkan kulaklıklar, dijital çerçeveler… hayal gücünüz sınırınızdır.
 • Sevgiliniz seyahat etmeyi çok seviyorsa dekorasyon ürünlerinden beraber çıkacağınız romantik yolculuğun uçak biletlerine kadar birçok farklı alternatifi değerlendirebilirsiniz.
 • Sevgiliniz spor yapmayı çok seviyorsa spor kıyafetler, spor ayakkabılar, spor aletleri gibi çeşitli hediyeleri alabilirsiniz.
 • Sevgiliniz için önemli olan beraber geçireceğiniz zaman ise farklı etkinlik hediyelerini kendisine sunabilirsiniz. Tiyatro bileti, konser biletleri vb. kendisini çok mutlu edecektir; iki kişilik olduğu sürece elbette.

Görüldüğü gibi sevgilinize hediye alırken birçok kriteri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Burcuna, zevkine, yaşına, hobilerine, ihtiyaçlarına, kişiliğine göre farklı hediye alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Ancak bu kadar derin düşündükçe maalesef işiniz daha da zorlaşabilir.

Bu yüzden aklınızı daha fazla karıştırmadan erkek sevgiliye hediye ve bayan sevgiliye hediye önerilerimizi sunmaya başlıyoruz.

Erkek Sevgiliye Hediye Seçimi

Erkek arkadaşlarınıza hediye almak oldukça stresli ve sıkıntılıdır; kabul ediyoruz.

Klişe hediyelerden uzak durmak istedikçe, onu mutlu edecek hediyeleri bulmakta zorlanabilirsiniz.

O yüzden siz çok yorulmayın diye; erkek arkadaşlarınızı mutlu edecek hediyelerden bahsetmek istiyoruz.

Kış aylarında onu ısıtacak kaban, eşofman altı, sweatshirt, ayakkabı, kazak;

Teknolojiden vazgeçmeyenler için sanal gerçeklik gözlükleri, enstrüman, plak, kokteyl shakerları ya da sevdiği bir alkollü içki,

Yemek pişirmeye meraklılar için yemek tarifleri kitabı, şef bıçağı, kahve makinesi, tıraş seti vb. hediyeler alabilirsiniz.

Hem yüzünü güldürebilir hem de her zaman sizi hatırlamışını sağlayabilirsiniz.

Bayan Sevgiliye Hediye Seçimi

Kız arkadaşlarını mutlu etmek isteyen romantik ve düşünceli erkekler buraya!

Biliyoruz sevgiliniz en güzel hediyelere layık, imkanınız olsa onlara dünyaları almak istersiniz.

Ancak emin olsun onları mutlu etmek düşündüğünüzden daha kolay.

Kadınlar için alabileceğiniz çok ama çok çeşitli hediyeler var; bu sebeple çok şanslısınız.

Kıyafetler, ayakkabılar, takılar, aksesuarlar, gözlükler, çantalar her daim alternatifleriniz arasında yer alır.

Ancak bu seferki hediyeniz biraz daha farklı olsun istiyorsanız;

İşte önerilerimiz…

Beraber çekildiğiniz fotoğraflarla oluşturacağınız bir albüm kız arkadaşınızı havalara uçurabilir.

Fotoğraf makinesi, yumuşacık bir battaniye, sizi hatırlatacak bir kolye, dekoratif eşyalar, etkinlik biletleri, sizin için anlamı olan şarkıların bulunduğu müzik cdleri, romantik bir tatil rezervasyonu değerlendirebileceğiniz alternatifler arasında yer alabilir.

İşin özü;

Ne alırsanız alın,

Sevgilinize onu sevdiğinizi söyleyerek verdiğiniz takdirde onu mutlu etmeme ihtimaliniz yoktur.

Yükleniyor...

Yazar Hakkında

Tarlan Mahouti

Tarlan Mahouti Metalürji ve malzeme mühendisliği öğrencisidir. Okuduğu üniversitenin laboratuvarlarında bilimsel araştırmalara katılan Tarlan aynı zamanda Nanokon (Nano Teknoloji kongresi) koordinatörlüğünü yapmaktadır. Grafik tasarım konusunda uzmanlaşan Tarlan, hobi olarak güzellik ve yemek ile de ilgilenmektedir.

1 Yorum

Yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.