Uncategorized @tr

Boşanma Avukatının Önemi

en-iyi-boşanma-avukatı

Boşanma avukatları, aile hukuku alanında görülen boşanma davalarında tarafların doğru bir şekilde temsil edilebilmesi için hizmet verir. Boşanma avukatının önemi de bu aşamada ortaya çıkar. Boşanma gibi tatsız sayılabilecek bu dava sürecinde geçen zamanı en aza indirmek, tarafların hakkının sonuna kadar korunabilmesi gibi sonuçlar için alanında uzman iyi bir boşanma avukatı tarafından temsil edilmek gerekir.

Boşanma davaları her iki tarafın da anlaştığı anlaşmalı boşanma davalarından oluşabileceği gibi taraflardan en az birinin istemediği durumlarda ortaya çıkan çekişmeli boşanma davalarından da oluşabilir. Anlaşmalı boşanma davalarına nazaran daha uzmanlık gerektiren davalar çekişmeli boşanma davaları olarak bilinir. Bu davaların dava öncesinde yer alan dilekçe yazımı ve sunumu sürecinden başlayarak boşanma avukatı tarafından yönetilmesi önerilir. Aksi takdirde geri dönüşü çok zor olan ve taraflardan birinin haksız şekilde sonuçlanacağı davalar görülebilmektedir. Aynı şekilde kısa sürede sonuçlanabilecek davalar çok uzun süren davalara da dönüşebilir.

Boşanma davalarında sonuçlar; tazminat, nafaka ve velayet gibi önemli konuları kapsar. Özellikle nafaka ve miras konusu tarafların ilk önceliği konumunda olabilir. Bu aşamada tarafların boşanma avukatına tam ve doğru bilgi vermesi esastır. Hâkim tüm bilgileri göz önünde bulundurarak velayet davalarında çocuğun yararını düşünerek en doğru kararı vermeye çalışır. Aynı şekilde nafaka olgusunda da tarafların maddi yeterlilikleri önemlidir. Maddi yetkinlik şeffaf bir şekilde sunulmalı ve belgelenmelidir.

Ankara boşanma avukatı arıyorsanız uzman hukuk bürolarından destek alabilirsiniz.

Yükleniyor...

Yazar Hakkında

Tarlan Mahouti

Tarlan Mahouti Metalürji ve malzeme mühendisliği öğrencisidir. Okuduğu üniversitenin laboratuvarlarında bilimsel araştırmalara katılan Tarlan aynı zamanda Nanokon (Nano Teknoloji kongresi) koordinatörlüğünü yapmaktadır. Grafik tasarım konusunda uzmanlaşan Tarlan, hobi olarak güzellik ve yemek ile de ilgilenmektedir.

Yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.