Genel Kültür

BOŞANMA AVUKATI HANGİ DAVALARA BAKAR?

Günümüzde boşanmalar sıkça yaşanmaktadır. Bunun doğru bir çözüm olduğuna inananlar kadar yanlış bir hamle olduğunu düşünenler ve sorunların konuşularak halledilebileceğini düşünenler de çokça sayıdadır. İşin özü evlilik kutsal bir müessesedir ve bu müessese devam ettirebildiğiniz kadar var olabilir. Boşanmanın birçok sebebi olabilir. Bunlardan birisi ve en kötüsü şiddettir. Diğer sebeplerine bakacak olursak aldatmak, aile içi geçimsizlik veya doyumsuzluk boşanma nedenleri arasında olabilir. Dediğimiz gibi birçok boşanma nedeni vardır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta bu nedenler gerçekten boşanmaya değer mi? Bu soruyu yanıtladıktan sonra çiftlerin evliliklerini bitirmesinde bir sakınca yoktur. Eğer sizin şehrinizdeyse evliliğinizi bitirmek için İstanbul boşanma avukatına başvurabilirsiniz.

Boşanmanın nedeni her ne olursa olsun anlaşmalı boşanmak en güzelidir. Bu sayede çiftler birbirlerini olabildiğince az kırar ve olabildiğince az üzülürler.  Bu durumda boşanma avukatına başvurmak yapılabilecek en doğru hamledir.

Neden Avukat?

Herkesin aklına neden avukat sorusu geliyor bu işi kendimiz yapamaz mıyız diye sorular çok yöneltiliyor. Boşanma işlemlerini tabi ki kendiniz de yapabilirsiniz fakat bu evrede avukatlar işini daha kitabına uygun ve doğru yaptıkları için işlemler daha kısa sürecektir. Aynı zamanda avukat işin içine girdiğinde müvekkilin talepleri daha doğru biçimde karşılanacak ve giderilecektir. Boşanma süreci çok farklı şehirlerde sonuçlanabilir. Gerek süreç uzaması gerek tarafların anlaşamaması olsun ilk önce hâkim ortak bir yok bulmak için uğraşacaktır. Boşanma davasının boyutuna ve zorluğuna göre boşanma avukatı ücreti de değişiklikler gösterecektir elbette. Boşanma avukatı müvekkilin uğraşmak istemeyeceği bütün işlerle uğraşmaktadır. Bu işler dava dosyasının hazırlanması, uzlaşma için karşı tarafla konuşulması, dosyanın mahkeme heyetine ve hâkime sunulması gibi işlerdir. Kısacası avukat müvekkilin bütün taleplerini yerine getirmekle yükümlü kişidir.

Yükleniyor...

Yazar Hakkında

Tarlan Mahouti

Tarlan Mahouti Metalürji ve malzeme mühendisliği öğrencisidir. Okuduğu üniversitenin laboratuvarlarında bilimsel araştırmalara katılan Tarlan aynı zamanda Nanokon (Nano Teknoloji kongresi) koordinatörlüğünü yapmaktadır. Grafik tasarım konusunda uzmanlaşan Tarlan, hobi olarak güzellik ve yemek ile de ilgilenmektedir.

Yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.