Yaşam Tarzı

Silk’n Glide Xpress 300,000 ve Silk’n Infinity 400,000 Arasındaki Farklar

Silk’n Glide Xpress ve Silk'n Infinity 400,000 farki

Yazımızı okumadan önce belirtmem gerekiyor, bu yazı bir reklam değildir.

Günümüz teknoloji sayesinde biz insanların hayatı git gide daha kolay bir hale gelmekte örneğin hem biz bayanların hemde erkeklerin korkulu rüyası olan istenmeyen tüyler ele alalım, onlardan kurtulmak için güzellik salonlarına ve ya hastanelere lazer epilasyon için bir dünya para harcamamız gerekirdi. Ancak teknoloji sayesinde artık lazer epilasyonu evimizde kendi başımıza da uygulayabiliriz.

Peki, hangi epilasyon aleti daha iyi ve etkili?

Bu yazımızda piyasada en iyiler arasında olan iki ürünü karşılaştıracağız: Silk’n Glide Xpress 300,000 ve Silk'n Infinity 400,000.

Silk’n Glide Xpress 300,000 Işık Atımlı Epilasyon Cihazı

HPLTM teknolojisini kullanan ürünler arasında en hızlı tüy dökücü cihazdır. Ciltteki tüyleri acısız ve kalıcı olarak ortadan kaldırır. Silk’n Glide Xpress önceki glide cihazlarına göre 2 kat daha hızlıdır.

Kullandıktan 3-4 seans sonra istenmeyen tüylerinizin %50’den kurtulduğunuzu fark edeceksinizdir. Seanslar bittikten sonra yaklaşık 8-10 seans (cilt tipinize bağlı olarak) vücudunuzdaki istenmeyen tüylerin %92 oranında azaldığını göreceksiniz.

 

Silk’n Glide Xpress 300,000 ısık atimli epilasyon cihazi

Silk'n Infinity 400,000 Işık Atımlı Epilasyon Cihazı

Silk'n son zamanın belki de en etkileyici tüy dökücü teknolojisini sundu bu yeni cihazın adı Silk'n Infinity 400,000’dir bu cihaz diğerlerine farklı olarak eHPLTM teknolojisini kullanıyor.

Bu cihaz cildinizde kızarıklığa, kaşıntıya ve acıya neden olmaz ve kalıcı olarak kurtulmanızı sağlar. Tüm tüy dökücü cihazlara göre kendini çok daha hızlı şarj eder yani 2 kat daha hızlıdır.

Kullandıktan 3-4 seans sonra istenmeyen tüylerinizin %65 oranla daha azaldığını ve 8-10 seans sonra %92 daha azaldığını göreceksiniz.

 

Silk'n Infinity 400,000 isik atimli epilasyon cihazi

Silk’n Glide Xpress 300,000 ve  Silk'n Infinity 400,000 Arasındaki Farklar Nelerdir?

Aşağıdaki tabloda her iki cihazında özelliklerini birbiriyle kıyasladık;

Özellikler

Silk’n Glide Xpress 300,000

Silk'n Infinity 400,000

HPLTM teknolojisi

Var

Yok

eHPLTM teknolojisi

Yok

Var

20 Dakika içerisinde tüm vücudaki tüyleri ortadan kaldırabilme

Var

Var

%92 oranında tüyleri kalıcı olarak azaltma

Var

Var

Yüz ve vücut için uygundur

Var

Var

Silk'n cep uygulaması

Var

Var

Darbe atışı ve akış metodu

Var

Var

5 enerji seviyesi

Var

Var

Tüm cilt trengleri için uygundur

Var

Var

Tedavi bölgesi:  3 cm2

Var

Var

Yedek elemana gerek duymaz

Var

Var

Bluetooth özelliği sayesinde ateş sayısı görüntüleme

Yok

Var

Bluetooth özelliği sayesinde çocukların erişimini cihazı kilitleyerek önleyebilme

Yok

Var

 

Yukarda belirttiğimiz bazı özellikler her ne kadar ikisi içinde geçerli olsa ’da aslında deneyimlerimizde farklı olduklarını gördük.

Her cilt tonu için uygun özelliği:

Silk’n Glide Xpress 300,000 tüm cilt tonları için uygun değildir 7 cilt tonundan sadece 4 cilt tonuna etki edebilir ancak Silk'n Infinity 400,000 tüm 7 cilt tonuna da uygundur.

Not: Her ikisinin ‘de farklı renk tonlarında kullanılması gereken enerji seviyesi resimde belirtilmiştir.

 

Silk’n Glide Xpress ve Silk'n Infinity 400,000 farki

Tüm Vücut Bölgeleri için Uygun Olma özelliği:

Silk’n Glide Xpress 300,000 Vücuttaki her bölge için uygun değildir uygulamamanız gereken 2 bölge mevcuttur; genital bölge ve meme uçları. Ancak Silk'n Infinity 400,000 tüm bölgeler için uygundur genital ve meme uçları gibi hassas bölgeleri enerji seviyesi 1’deyken kullanmanız yeterli olacaktır.

Hız:

Silk’n Glide Xpress 300,000 ve Silk'n Infinity 400,000 kullanıcılarıyla yaptığımız görüşmeden sonra Silk'n Infinity ‘nin yaptığı atıştan sonra kendisini diğer cihazlara göre 2 kat daha hızlı şarj edip atış yaptığı sonucuna vardık.

İstenmeyen Tüylerin Kalıcı Olarak Giderilmesi:

Her iki cihazda tüylerin kalıcı olarak %92 oranla azaltabileceğini açıklıyor. Öncelikle belirtmemiz gerekir‘ki buradaki kalıcıdan kasıt tüylerin üzün süre boyunca gelişmelerini engellemektir.

Yukarda belirttiğimiz orana gelince Silk'n Infinity 400,000 cihazı sahip olduğu iki özellik galvanik ve optik enerji sayesinde gerçekten %92 oranında tüyleri azaltabilir.

Peki, nedir bu galvanik ve optik enerji?

Galvanik Enerji:

Galvanik enerji bir elektrot levhasından geçerek tedavi bölgesine aktarılıyor. Elektrot cilde ulaştığı sırada ciltteki gözenekleri açıyor bu sayede optik enerjinin tüy köklerine tamamıyla ulaşmasını sağlıyor.

 

Silk'n Infinity 400,000 isik atimli epilasyon cihazi

Not: Gözenekleri küçük boyutta olduğu için açıldıkları çıplak gözle görmek mümkün değildir.

 

Silk'n Infinity 400,000 isik atimli epilasyon cihazi

Optik Enerji:

Tüy köklerini ısıtarak onları yok eder kullandıktan 3-4 seans sonra tüylerin yüksek miktarda azaltır ve büyüme süreçlerinin yavaşlamasını sağlar.

Not: Her bir seans sonunda açılan gözenekleriniz kendi kendine kapanacaktır. Cildinizin daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için cihazı kullandıktan sonra tedavi ettiğiniz ve gözeneklerinizin halen açık olduğu bölgeye nemlendirici sürün.

 

Silk'n Infinity 400,000 isik atimli epilasyon cihazi

 

Silk'n Infinity 400,000 isik atimli epilasyon cihazi

 

Cihazlardaki Lazer Işığı Gözler İçin Zararlı Mıdır?

Silk'n Infinity 400,000 lazer ışığı daha güçlü olduğu için kullandığınız sırada güneş gözlüğü gibi gözlerinizi koruyucu eşyalar kullanabilirsiniz.

Silk’n Glide Xpress 300,000 lazer ışığı gözlere zarar vermeyecek bir mekanizmaya sahiptir bu yüzden kullandığınız sırada koruyucu gözlüklere ihtiyaç duymasısınız.

HPLTM ve EHPLTM Farkı Nedir?

HPLTM  ingilizcezi “Home Pulsed Light” yani evde uygulanabilen ışık darbesi, aslında dışarda gittiğimiz lazer epilasyon salonlarında bulunan cihazlarla aynı teknolojiyi kullanır, tek farkı artık evinizde kendi başınıza da istenmeyen tüylerinizden bu teknoloji ile kurtulabilmeniz.

EHPLTM  teknolojisine gelecek olursak diğeriyle arasındaki tek fark galvanik enerji kullanabilme özelliğidir. Bu teknolojiyi içeren cihaz gözenekleri açar ve atış darbesinin tüy köklerinin tamamına ulaşabilmesini ve kökten çözüm sağlamasını yardımcı olur.

Yazıda bahsettiğimiz cihazlar tarafımızca denenmiştir ve sonuçların başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz, daha fazla sonuç elde etiğimizde yeni bir yazı ile sizleri bilgilendireceğiz.

Silk’n Glide Xpress 300,000 ve Silk’n Infinity 400,000 Arasındaki Farklar
4,9 Puan
Değerlendirme

Yükleniyor...

Yazar Hakkında

Tarlan Mahouti

Tarlan Mahouti Metalürji ve malzeme mühendisliği öğrencisidir. Okuduğu üniversitenin laboratuvarlarında bilimsel araştırmalara katılan Tarlan aynı zamanda Nanokon (Nano Teknoloji kongresi) koordinatörlüğünü yapmaktadır. Grafik tasarım konusunda uzmanlaşan Tarlan, hobi olarak güzellik ve yemek ile de ilgilenmektedir.

Yorum bırak